Жировичи — це село Слонімського району, Гродненської області Білорусі. Основною визначною пам’яткою села Жировичи є комплекс будівель чоловічого Свято-Успенського православного монастиря, який був заснований тут в 1470 році. У наш час на території монастиря розташована також одна з найбільших в Білорусі семінарій. Монастир в селі Жировичі є одним з найбільш відвідуваних і шанованих монастирів всієї Білорусі. У цьому монастирі, в головному Свято-Успенському соборі зберігається свята чудотворна Жировичського ікона Матері Божої. За переказами, ця ікона чудесним чином проявилася на камені. Сталося це на тому місці де зараз і розташований монастир.

Монастирський комплекс у селі Жировичи дуже древній і є дуже важливою історико-культурною цінністю і пам’яткою Білорусі, тому він користується великою популярністю не тільки у православних християн, а й серед представників інших християнських конфесій. Монастир в селі Жировичи завжди наповнений паломниками, туристами і мандрівниками. Відразу відзначимо, що для туристів в селі Жировичі створена необхідна інфраструктура, тут є і магазини, і банкомати, і парковки і багато іншого. Всередині самого монастиря функціонує невелика їдальня (трапезна) де можна покуштувати монастирської їжі. Також в монастирі в селі Жировичи діє кілька церковних і сувенірних торгових лавок.

Коротко опишемо історію чоловічого монастиря в селі Жировичи
. Отже, він був заснований в 1470 році на тому ж місці, де в тому ж році, згідно з переказами, була виявлена ​​Жировичського ікона Матері Божої. До 1609 монастир був православним. Потім в 1613 році монастир був переданий уніатського ордену базиліан. Спочатку будови монастиря були дерев’яними. Велика пожежа сталася в монастирі в 1655 році. Після цього монастир відбудовувався вже багато в чому з каменю. У 1839 році монастир знову став православним. У 1921 році, коли село Жировичі виявилася в складі Польщі, для монастиря почався період відносного занепаду. Продовжився цей період і під час Другої Світової Війни і після встановлення тут радянської влади.

Однак, незважаючи на це, монастир безперервно функціонував навіть протягом всього 20-го століття. Крім того, за радянських часів в стінах монастиря знайшли притулок ченці і черниці з багатьох інших білоруських монастирів, на той час, поки ті були закриті. На початку 1990-их років, монастир знову став розширюватися і розвиватися. На даний момент він є одним з найбільш активно функціонують монастирів Білорусі. Всі архітектурні пам’ятники, що входять до складу монастиря в селі Жировичі в недавні часи, також були відмінно відновлені, і сьогодні знаходяться в прекрасному стані. Протягом усієї своєї історії і аж до нашого часу чоловічий Свято-Успенський Жировичського монастир був і залишається одним з основних релігійних і культурних центрів Білорусі.

На території монастиря в селі Жировичи є три храми. По-перше, це центральний і головний храм монастиря — Свято-Успенський собор, який будувався в 1613-1650 роках. Цей храм має досить значні розміри і запам’ятовується зовнішній вигляд. Собор був значно перебудований в 1839 році, тому його зовнішній вигляд не дуже добре відображає його вік. Тому, зверніть окрему увагу, наскільки древній цей величний храм.