Сучасні автомобілі обладнані розумними комп’ютерами і електронними пристроями, які інформує водія про стан і роботу механізмів. Цікаво, який вплив справила науково-технічна революція на ремонтопридатність сучасних автомобілів, як змінилися їх експлуатація і ремонт?

Виробники автомобілів, завдяки багаторічному досвіду усвідомили маркетингову неефективність випуску автомобілів-мільйонників. Заради прибутку авто компанії почали нехтувати якістю, змушуючи тим самим споживача частіше міняти придбаний автомобіль на новий. Прикладом того може слугувати сучасні двигуни створені з легко плавящихся і ненадійних металів, таких як алюміній.

Епоха двигунів-мільйонників закінчена. Конструктори намагаються зменшити масу рухомих деталей двигуна. Все це в рази знижує надійність – запас міцність колінчастого валу і шатуна сучасних машин не перевищує 10 – 15%. Життєвий цикл сучасного мотора близько ста п’ятдесяти тисяч кілометрів пробігу, після цієї позначки продовження експлуатації автомобіля неможливо.

Кожен новий автомобіль оснащений купою електроніки, яку самостійно відремонтувати вам навряд чи вдасться. І при виникненні будь-яких неполадок ви будете змушені звернутися до фірмовий автосервіс. А адже автомобілі минулого століття ремонтувалися в гаражі власними руками.

Ремонтопридатність сучасних авто коливається близько нуля. Для ремонту потрібно дороге обладнання, які є лише в спеціалізованих автосервісах. Буквально 10-15 років тому автомобілі були невибагливі і їх ремонт міг бути здійснений за допомогою звичайного набору головок і ріжкових ключів. Зараз на ремонті заощадити не вийде і всі дороги ведуть тільки в автосервіс.

Відмінним прикладом проблематики утримання і обслуговування сучасного автомобіля можуть послужити безліч автомобільних марок, в яких заміна перегорілої лампочки габариту займає більше пів години.

Для заміни звичайної лампочки необхідно розібрати грубо кажучи, підлогу машини. При виникненні цього неприємного казусу на дорозі в темний час доби вам ніщо не залишається, як викликати евакуатор, і як завжди відправитися в сервіс, де ви будете змушені заплатити купу грошей, або чекати світанку. Просто уявіть, що досвідченого кваліфікованого фахівця з усіма необхідними інструментами, знадобитися цілих 30 хвилин для заміни перегорілої лампочки, то скільки часу піде у вас без необхідних знань і обладнання?