Незважаючи на прогнози відновлення ринку, обсяг продажів нових автомобілів у Росії знизився за підсумками січня на 5 відсотків до 77 916 одиниць транспортних засобів.

«Якщо ринок збирається в цьому році зрости, то в січні він показав, що не поспішає з цим», — заявив у середу, 8 січня, голова Асоціації європейського бізнесу Йоерг Шрайбер. Він, однак, уточнив, що обсяги продажів другої половини січня дещо піднялися, і в найближчі місяці є надія побачити зростання в річному обчисленні.

Минулого місяця група передбачила наближення Росії до кінця чотирирічного періоду скорочення ринку. У 2017 році за її даними можливе зростання продажів на 4 відсотки.

Інші спостерігачі очікують ще більше зростання. Так, наприклад, президент європейської філії компанії Ford Джим Фарлі вважає, що завдяки умовам програми утилізації старих автомобілів, а також беручи до уваги стійкість рубля і показників інфляції, у 2017 році можливий і 5-відсоткове зростання.

Після десятиліття зростання обсягів продажів по 10 і більше відсотків в рік автомобільна промисловість Росії була близька до того, щоб обійти Німеччину в якості найбільшого європейського ринку. Замість цього економіка країни занурилася в економічну кризу, усугубляемый низькими цінами на нафту і санкціями Заходу з-за дій Росії в Україні.

Продажі брендів характеризувалися змішаними результатами. Так, продажу транспортних засобів бренду Lada в січні зросли на 5 відсотків завдяки гарному попиту на дві нові компактні моделі — седан Vesta і кросовер X-ray.

Продажі бренду Kia, який утримує в Росії друге місце за обсягами продажів зросли на 14 відсотків, в той час як займає третю позицію бренд Hyundai просів на 16 відсотків. Номер 4 Renault повідомив про збільшення числа реєстрацій нових авто на 4 відсотки, а продажі автомобілів займає п’яту позицію бренду Volkswagen зросли на 3 відсотки.

Результати інших брендів показали іншу динаміку. Так, продажі автомобілів Toyota впали в січні на 37 відсотків, продажі Nissan знизилися на 6 відсотків. Кількість реєстрацій нових транспортних засобів Ford залишилося на колишньому рівні.