Стаття присвячена бухгалтерського обліку основних средств.В статті докладно описується що, такий основний засіб. Ця стаття призначена для початківців вивчати бухгалтерський учет.В ній доступним зрозумілою мовою розглядається облік основних средств.Делается акцент на те, як правильно відрізнити основні засоби від предметів труда.Об’ясняется чому для обліку основних засобів застосовується бухгалтерський рахунок 08 «Вкладення у необоротні активи». Пояснюється, що таке амортизація, також в цій статті розглядається 4 різних способу амортизації основних засобів і пояснюється який з них вигідніше.
Схожі матеріали

ЧИСТИЙ ПРИБУТОК І ОБОВ’ЯЗКОВА Реформації БАЛАНСА
Інституційні ПІДХІД ДО ЕКОНОМІЦІ О. Вільямсон
ЛІЗИНГ ЯК НАЙВАЖЛИВІШИЙ ІНСТРУМЕНТ АКТИВІЗАЦІЇ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ В ІННОВАЦІЙНОЇ РОСІЇ
ПРОБЛЕМИ МУНІЦИПАЛЬНИХ ФІНАНСІВ РФ В ПЕРЕХОДІ ВІД РИНКОВОЇ До ІННОВАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
ПРОБЛЕМИ І ПРИЧИНИ МОЛОДІЖНОЇ БЕЗРОБІТТЯ
На кожному підприємстві є речі, за допомогою яких люди працюють: машини, будівлі, верстати, пк і багато іншого. Дану категорію речей називають засобами праці. Для цілей бухгалтерського обліку засоби праці називають основними засобами. Одні зберігають натуральну форму протягом всього терміну своєї служби. Звідси їх англійська назва — Fixed assests (незмінні активи).

В учет основных средств не менш важливо розрізняти засоби праці і предмети праці. Тобто те, що допомагає людям працювати, і те, над чим вони работают.Станкі, конвеєри, на яких випускають продукцію, — це основний засіб. А цвяхи, цемент, з яких її роблять, — це матеріали. Основна їхня відмінність в терміні служби, точніше в терміні корисного використання. Якщо цей термін перевищує 12 місяців, майно іможно віднести до основних засобів. Правда, при дотриманні інших важливих умов. Строк корисного використання — період, протягом якого основний засіб працює на підприємстві, не можна плутати його з терміном зберігання. Термін служби визначається за спеціальною класифікації. Цей документ затверджений постановою Уряду Федерації від 01 января 2002 No1 і діє до сих пір. До основних засобів належать також: житлові будинки і будинки культурно-побутового призначення, господарський інвентар, обчислювальна техніка, дорослий робочий і продуктивну худобу, багаторічні насадження вартістю більш 50 мінімальних заробітних плат за одиницю, термін служби яких перевищує один рік.

Але крім строку корисного використання є й інші умови:

Його використовують з метою для виробництв, реалізації, управління або здачі в оренду.
Актив не призначений для перепродажу
Він здатний приносити дохід.
Його вартість понад 40000 рублів
Основні засоби підприємства враховуються на рахунку 01. Однак, щоб поставити їх на цей рахунок, найчастіше вони повинні побувати на інших рахунках і дочекатися, коли буде сформована їх первісна вартість.

Первісна вартість буває тільки у основних засобів. До товарів, матеріалів і інших цінностей це поняття не застосовують.

Це пов’язано з тим, що основні засоби — особливий вид майна. Вони служать довго, тому їх списують на витрати не відразу, а поступово, частинами. Різниця між первісною вартістю і цими частинами — залишкова стоісмость. Перш ніж вартість нового активу потрапить на 01 рахунок, вона повинна пройти через рахунок посередник 08 «Вкладення у необоротні активи». Поки первісна вартість не сформована, всі витрати пов’язані з появою основного засобу, записуються на цей проміжний рахунок. Так надходять завжди. Навіть коли ніяких додаткових витрат немає і первісна вартість дорівнює ціні покупки. Перша необхідна проводка буде:

Дебет 08 Кредит 60

Тепер інший случай.Допустім, що привезли не готовий до роботи верстат, а більше колличество ящиків і контейнерів. Коли його зберуть цей актив буде основним засобом, а поки це обладнання до установки. Учітиваетсяна рахунку 07 «Устаткування до установки»

Первісна проводка буде:

Дебет 07 Кредит 08

Коли обладнання буде передано до установки буде зроблена проводка:

Дебет 08 Кредит 07

Коли обладнання зібрано, встановлено і готове до роботи його можна перетворювати в основний засіб:

Дебет 01 Кредит 08

Згодом основний засіб зношується і через це втрачає частину своєї вартості. А потім ще одну частину і ще. Ось ці частини як раз відносяться на витрати і називаються амортизаційними відрахуваннями. Роблять так до тих пір, поки не вичерпається вся первісна вартість (тобто не стане дорівнює нулю).

Метод який забезпечує поступове списання великих витрат на долгослужащіе активи називаєтьсяамортизацією.