Люди, що живуть з діагнозом «псоріаз», не з чуток знають про те, як багато залежить від правильного вибору ліків. Це захворювання не прощає помилок в лікуванні і недбалого ставлення до свого здоров’я. Важливу роль в боротьбі з симптомами псоріазу грають грамотно підібрана зовнішня терапія і своєчасно розпочате лікування. Ключовим принципом у виборі схеми лікування, особливо на ранніх стадіях розвитку псоріазу, є принцип «не нашкодь» — проведене лікування не повинно завдати удару по здоров’ю шкіри, спровокувавши виникнення небажаних наслідків у вигляді атрофії шкіри або синдрому відміни. Адже основне завдання терапії — продовжити періоди спокою і здоров’я шкіри без раптових і болісних рецидивів і загострень. У нас мази от псориаза.

Гормональні мазі від псоріазу: лікуємо або калічимо?
Поширеною групою зовнішніх засобів для лікування псоріазу є мазі на основі глюкокортикостероїдних гормонів. Ці речовини мають властивість пригнічувати активність імунної системи, зменшуючи запалення. Тому при важких загостреннях псоріазу стероїди призначають системно — у вигляді таблеток або ін’єкцій. Однак такий підхід загрожує серйозними побічними ефектами: терапія змінює гормональний фон організму, а відміна препаратів може призвести до збоїв в роботі ендокринної та серцево-судинної систем.

Топічні стероїди (зовнішні гормональні засоби частково позбавлені небезпечних властивостей системних препаратів на основі гормонів: ефект проявляється виключно в місці нанесення. Перевагою їх є швидкість дії: вже через кілька хвилин після нанесення хворі відзначають зменшення свербежу, а протягом кількох наступних днів значно знижується почервоніння в області псоріатичних бляшок, зупиняється їх зростання і лущення.

Однак, на жаль, побічні ефекти характерні і для топічних стероїдів — причому не менш серйозні: через зниження імунітету у місці нанесення шкіра стоншується і знебарвлюється, виникає ризик приєднання вторинної інфекції. Це, безперечно, ускладнює лікування. Найбільш серйозним наслідком застосування топічних стероїдів є розвиток звикання. В результаті інші засоби (та й самі топічні стероїди) вже перестають допомагати, провокуючи чергові, часом більш сильні рецидиви після відміни препаратів. Саме тому продаж топічних стероїдів в Європі і США без рецепта заборонена. Самостійне і безконтрольне використання цих коштів, що відносяться до розряду сильнодіючих, неприпустимо.