Шведські техніки і науковий підхід вкоренилися в області массаж эротика, всі рухи і маніпуляції грунтувалися на фізіології, анатомії людини і були тісно пов’язані з духовним настроєм масажистів. Ще Пер Хенрік Лінг — автор лікувальної гімнастики, вірив в єдність тіла і духу, в те, що будь-який рух може принести людині користь, не тільки в фізичному плані, але і його особистості.

У перших спа салонах Європи, ще в 1880 роках з’явилася нова професія — масажист. Спочатку масаж був класичним, він складався з погладжувань, розтирань, разминаний і непорозумінь м’яких тканин. Потім, вже була включена вібрація і магнетизм. Магнетизм вважався особливої ​​цілющої процедурою, яка передавалася хворому пацієнту через дотики пальцями, з метою стимуляції його життєвої сили.

В даний час масаж дуже тісно пов’язаний з водолікуванням. Процедура масажу поєднувалася з використанням ванни з водою, різної температури і складів. Згодом це стало початком появи сучасних spa салонів. Водні процедури стали зараховані до гідротерапії. Підводний душ або гідромасаж, сірководневі ванни, обгортання, скраби, все це ви можете знайти в популярних спа салонах в Києві. Процедури, безсумнівно, покращують самопочуття, знімають м’язову напругу, допомагають позбутися від стресу і покращують здоров’я в цілому.