Все, що потрібно знати про виникнення наркотичної залежності

У більшості випадків наркотична залежність виникає ще в підлітковому віці. Це пов’язано з тим, що підлітки хочуть нових відчуттів, на них впливають більш дорослі друзі або ж це банально пов’язане з тим, що батьки також вживають наркотики.

Все починається з летючих речовин. Підлітки намагаються спробувати їх тому, що вони викликають легку ейфорію і при цьому легкодоступні. Деякі підлітки починають з сигарет. Рекламним роликам тютюнових компаній прекрасно вдається залучати підлітків.

Причини, які призводять до цього, дуже банальні, серед них:

Більш дорослі друзі, які вживають наркотики.

Недостатня інформованість про шкоду наркотиків.

Банальне бажання поекспериментувати і спробувати щось нове.

Бажання втекти від поганого настрою чи гнітючих думок.

На регулярний прийом наркотиків впливає досить багато факторів, тому не можна говорити, що один раз спробував, а потім просто не міг зупинитися. Навіть одне вживання може призвести до серйозних проблем, які можна буде вирішити тільки в клініці Лечение наркомании.

При прийомі наркотиків спочатку виникає психологічна залежність. У людини спостерігається постійне бажання отримувати приємні відчуття, які провокуються наркотиком. Такі люди між прийомами наркотику виглядають пригніченими і перебувають у поганому настрої. На більш пізніх етапах розвивається фізична залежність. Організм людини звикає до регулярних доз наркотику. Виникає стан так званого наркотичного сп’яніння, тобто відразу після проходження дії дози, людина хоче нову. У разі, якщо він її не отримує, у неї розвивається абстинентний синдром.

Для того щоб захистити вашу дитину від вживання наркотиків необхідно проводити з ним профілактичні бесіди. Однак не слід це робити в формі залякування. Необхідно грамотно описати яку дію надають наркотики, і які бувають наслідки у людей, які приймають їх. Намагайтеся захистити дитину від поганих компаній. Але це не означає, що потрібно постійно опікуватися їм і контролювати кожен крок. Навчіться спілкуватися з дитиною так, щоб він вам довіряв і сам розповідав про друзів, з якими він проводить час.

На державному рівні необхідно зменшити доступність наркотиків для населення, а також проводити інформаційну роботу про шкоду наркотиків з населенням. Дані методи хоча б трохи знизять кількість наркозалежних людей.

Існує цікаве спостереження. У країнах, де основною релігією є іслам, кількість людей, які померли від цирозу печінки значно менше, ніж в християнських країнах. Це пов’язано з тим, що Коран забороняє вживання алкоголю.

На закінчення, багатьох цікавить питання, чи здатний один прийом марихуани або нікотину викликати залежність? Відповідь на це питання — так. Тому, якщо ваша дитина одного разу викурив сигарету, спокійно проведіть з ним роз’яснювальну бесіду. Необхідно поговорити з ним з приводу наркотичної залежності, до чого вона призводить і як впливає на його здоров’я. Тільки ні в якому разі не кричіть на нього і не намагайтеся залякати.