Компанія «Дарниця» однією з перших в Україні отримала державну реєстрацію на речовину гідроксихлорохін з якої виготовляються Препарати від коронавірусу.

Ще минулого місяця керівники фармкомпанії, власником якої є Глеб Загорий, проявили ініціативу, заявивши про свою готовність почати випуск препаратів для боротьби з COVID-19.

Державний експертний центр і МОЗ України підтримали ініціативу і прийняли рішення про можливість виробництва гідроксихлорохіну в Україні. Реєстрація субстанції пройшла максимально швидко і тепер підприємство готується почати випуск нових ліків.

«Ми робимо все можливе, щоб необхідний препарат був випущений якомога швидше», — заявив глава компанії Дмитро Шимків.

Нагадаємо, що гідроксихлорохін увійшов до українського протоколу » надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)». Документ був прийнятий в кінці березня. Для його створення був використаний досвід боротьби із захворюванням в інших країнах.

Незважаючи на те, що препаратів, які пройшли повний цикл клінічних досліджень ще немає, гідроксихлорохін показав непогані попередні результати. Зараз його використовують для своїх пацієнтів у Франції, США, Німеччині, Італії та Китаї. Готуються його масштабні клінічні випробування.

Препарат рекомендується для хворих, які перебувають в умовах медустанов. Є засобом першого вибору при перебігу захворювання в середній, важкій і критичній формі. При необхідності його поєднують з антибіотиками і противірусними засобами.

Гідроксихлорохін має протизапальну дію за рахунок придушення вироблення речовин запалення і регулює роботу імунної системи. Використовується для лікування дорослих і дітей від 6 років. З побічних дій вплив на зір, різні шкірні реакції і диспептичні явища.