Протягом найближчих 10-15 років роботи будуть замінювати людей на робочих місцях. Громадськість побоюється цього процесу. Восени 2016 року в Китаї стався інцидент, який отримав назву «повстання машин».

На думку експертів, в Японії активний розвиток робототехніки та систем штучного інтелекту посприяє тому, що до 2030 року кількість робочих місць в державі зменшиться на 2,4 мільйона – люди поступляться своє місце андроїдам.

Згідно з дослідженнями фахівців японської компанії Mitsubishi, на першому етапі впровадження роботизованих систем торкнеться промпідприємств, а також сфери послуг і торгівлі. Кількість робочих місць у цих галузях зменшиться приблизно на 7,4 мільйона. На думку аналітиків, це скорочення неможливо буде нівелювати навіть за рахунок збільшення числа фахівців у сфері робототехніки прогноз до 2030 року – не більше 5 мільйонів працівників.

У дослідженні також стверджується, що стрімке вдосконалення технологій, пов’язаних з робототехнікою, дозволить до 2030 року збільшити валовий внутрішній продукт (ВВП) Японії на $432 мільярди.

Активне створення роботизованих систем, наділених штучним інтелектом, викликає певні побоювання громадськості. Варто нагадати, що в кінці осені 2016 року в Шеньчжені (Китай) андроїд, призначений для навчання дітей, здійснив напад на людину. Цей робот був виставлений як експонат на науковій виставці China Hi-Tech Fair. В ході виставки в андроїді стався збій і він розбив вітрину фірми-виробника. Співробітник компанії зробив спробу вимкнути кібернетичний пристрій, але андроїд захопив у чоловіка ногу і притиснув його. У соціальних мережах дана подія отримало назву «повстання машин».