Фахівці Toyota Research Institute створили прототип самообучающегося автомобіля на базі Lexus LS 600h. Ця компанія, розташована в Силіконовій долині працює в тісному співробітництві зі Стенфордським і Массачусетським технологічним інститутами.

Toyota вже виділила один мільярд доларів для створення штучного інтелекту. Вже в кінці 2017 року одна з базових систем безпілотних технологій управління — Automatic Emergency Braking — стане серійним обладнанням практично всіх автомобілів Toyota, які випускаються на ринку США.

Перший безпілотний автомобіль з штучним інтелектом являє собою платформу другого покоління Lexus LS 600h. Машина вміє запам’ятовувати маршрути, може заздалегідь оплатити місце на парковці, обере більш зручне місце і розрахувати оптимальну траєкторію під’їзду.

Система самонавчання автомобіля дозволяє «підлаштовуватися» під водія. Оснащується лидаром, радаром і сенсорними камерами. Розумна система може стежити за загальним станом здоров’я власника, відчувати його настрій. Цілком можливо вміє розповідати анекдоти, якщо настрій на нулі.

«Це розумний автомобіль, який стає з часом ще розумнішими. Він вивчає індивідуальні водійські звички і уподобання людини за кермом. Поповнює багаж знань завдяки обміну даними з іншими автомобілями та об’єктами інфраструктури», — розповів керуючий директор Toyota Research Institute Джилл Претт.

Водієві доступні 2 режими управління. Chauffeur – режим безпілотного водіння, водій може розслабитися і випити чашечку кави поки автопілот везе його до місця призначення. Режим Guardian – алгоритм допомоги при водінні, система постійно моніторить дорожню ситуацію і стежить за діями водія. При виникненні потенційних загроз, система попереджає водія про небезпеку, при необхідності вживає заходів, щоб уникнути ДТП.