ПРИПИНЕННЯ БІЗНЕСУ В КАЗАХСТАНІ: ВІД ПРИЗУПИНЕННЯ ЗДАЧІ ЗВІТНОСТІ ДО БАНКРУТСТВА.
По мірі здійснення бізнесу може виникнути момент, коли подальше його продовження в конкретній компанії може позначитися нерентабельним. Одним із способів оздоровлення ситуації є припинення діяльності компанії.
Відразу виникає питання, підприємство працює вже кілька років, навіщо потрібно його ліквідувати або банкрутувати?
У даній статті ми розповімо, про причини, для чого потрібно припиняти або призупиняти діяльність підприємства і який спосіб вибрати. Ми розповімо про банкротство.

ЗУПИНЕННЯ ЗДАЧІ ЗВІТНОСТІ
Ст. 73 Податкового кодексу РК передбачено можливість призупинити здачу звітності платником податків (підприємством).
Даний спосіб є оптимальний для тих, хто хоче призупинити роботу підприємства без санкцій з боку податкових органів за не здачу податкової звітності та реалізується шляхом подання податкового заяви про призупинення подання податкової звітності згідно Наказу Міністра фінансів РК від 31 грудня 2014 року № 604 «Про затвердження форм податкових заяв». При наявності заборгованості перед бюджетом призупинення неможливе.
Слід зазначити, що зупинення не проводиться автоматично, на підставі заяви платника податків, а за рішенням податкового органу і саме зупинення не врятує компанію від позовів кредиторів, ви просто звільняєтеся від обов’язку здавати звітність на певний термін.